Badgastein.lv

SCHARECKSSTRASE 16
info@badgastein.lv
0043 6644557158
A-5640 BAD GASTEIN

VASARAS BRĪVDIENAS LIELIEM UN MAZIEM!
Bad Gasteina vasarā piedāvā tādas aktivitātes, kā pārgājieni kalnos, riteņbraukšana, izjādes ar zirgiem, makšķerēšana, golfs, teniss, boulings, paraglaidings, kā arī auto tūrisms.
Vasara Alpos – piedzīvojums, ko nevar salīdzināt ne ar ko citu.


PĀRGĀJIENI KALNOS
Pārgājieni kalnos ir populārākais no visiem aktīvās atpūtas veidiem Alpos. Šeit katrs atradīs tieši to, ko vēlas: neskartu, brīnišķīgu, zaļu dabu, ar strautiem, kalnu ezeriem un kalnu mājiņām. Marķēto pastaigu taku kopējais garums 350 km. Kalnos ir daudz pārgājienu takas, kas ir dažāda garuma un grūtības pakāpju: īsākais maršruts - nepilnu stundu ilgs, bet garākajā varat ceļot pat vairākas dienas, pārnakšņojot romantiskos kalnu namiņos. Te var nobaudīt mājās gatavotu ēdienu, svaigu pienu, iemalkot kausu alus vai citu vēsu dzērienu. Šeit gatavotajam ēdienam ir pavisam cita garša un smarža: tas pilns ar kalnu svaigo gaisu, ar saules gaismu, Alpu augu un ziedu buķetēm. Pavisam ielejā ir 55 šādi kalnu namiņi. Tas ir brīnišķīgs piedzīvojums – staigāt pa ziedošām Alpu pļavām, pārvarēt kalnu stāvās nogāzes redzēt zirgus, aitas un govis ar milzīgiem zvaniem kaklā, ganus, kuri šo darbu tradicionāli gadsimtiem ilgi, un, kā balvu saņemt elpu aizraujošos skatus uz kalniem un ieleju no 2000 m augstuma!
Viss, kas nepieciešams ceļā - labs garastāvoklis, ērti apavi un apģērbs, mugursoma, fotokamera, dzeramais un launaga maizītes, arī kāds sauss krekliņš nosvīdušai mugurai. Lai atvieglotu maršrutu, iespējams doties kalnos ar pacēlāju. Lai veiksmīgi izplānotu savu maršrutu, ceļā nenomaldītos, ir pieejamas kalnu pārgājienu kartes.
Vairāk informācijas par pārgājieniem: www.wandergastein.com

VELOTŪRISMS
Ja riteņbraukšana un kalnu riteņbraukšana ir Jūsu aizraušanās, tad Gasteinas ieleja ir lieliska vieta, kur Jūs atradīsiet un realizēsiet visu, ko sirds vēlas. Ar ielas vai kalnu velosipēdu, pa speciāli izveidotām takām, katram riteņbraucējam: gan ģimenēm ar bērniem, gan dabas vērotājiem, gan nopietniem MTB braucējiem, ir iespējams izbaudīt draudzīgākos un piemērotākos riteņbraukšanas maršrutus gan kalnos, gan ielejā.
Velosipēdu nomas centros pieejamas speciālas maršrutu kartes, kurās katrs interesents var iznomāt velosipēdu, kā arī iegūt informāciju par trašu garumu, grūtības pakāpi, ceļā pavadāmo laiku, atpūtas un apskates vietām.


IZJĀDE AR ZIRGIEM
Apkārtnes iepazīšana un skaistu skatu baudīšana zirga mugurā ir viena no patīkamākajām nodarbēm šajā reģionā. Ceļot pa ielejas pļavām un kalnu takām iespējams gan vienas dienas, gan vairākas dienas. Pēc pastaigas zirga mugurā tiek piedāvāts launags pie ugunskura. Pat, ja nav nekādas jāšanas pieredzes, šī ir lieliska iespēja iepazīties ar zirgiem un sadraudzēties ar tiem.


MOTŪRISMS
Braucot ar motociklu pa Austrijas Alpiem, tie paveras pavisam citādi nekā ziemā slēpojot vai ceļojot ar auto. Motociklistiem šeit tiek piedāvāti neskaitāmi moto tūrisma maršruti ar vienreizēji fantastiskiem kalnu ceļiem, viesmīlīgiem krodziņiem un ievērības cienīgām apskates vietām. Mēs sagatavosim un piedāvāsim izbraucienus atbilstoši Jūsu vēlmēm un atpūtai atvēlētā laika. Sadaļā "MOTOCIKLISTIEM" ir iespējams īsumā iepazīties ar dažiem objektiem kurus iesakām aplūkot ceļojot pa Zalcburgas zemi:


AUTOTŪRISMS
Bad Gasteina un tās tuvākā apkārtne ir bagāta ar brīnišķīgām dabas un cilvēku radītām vietām, dažas no tām ir unikālas, tāpēc nepalaidiet garām iespēju tās apmeklēt un izbaudīt to burvību. Iesakām izbraukt pa Alpu panorāmas ceļu, kur redzams ir Grosglokners un Franča Jozefa ledājs, apmeklēt Lihtenšteina aizu, Hofverfenas cietoksni un pasaulē lielāko ledus alu, Krimlas ūdenskritumu, „Ērgļa ligzdu“ un Königssee Vācijā un daudz citas vietas.
Vairāk informācijas mājas lapas sadaļā: Reģions un pilsēta > Vērts redzēt.


TERMĀLIE BASEINI UN PIRTIS
Bad Gasteina un Bad Hofgasteina izsenis bijušas slavenas ar savu pazemes ūdeņu dziedniecisko spēku. To Gasteinas ielejā atklāja jau senie romieši 2000 gadus atpakaļ. Arī vēlāk šo vietu termālo ūdeņu dēļ apmeklējuši slaveni Eiropas diplomāti un aristokrāti-erchercogs Ferdinands III, imperators Francis Jozefs I un viņa sieva, Otto Bismarks, komponists Francis Šūberts, filozofs Artūrs Šopenhauers, u.c. Gasteina pat tika dēvēta par „diplomātu vannu”. Šobrīd Gasteinas ielejā ir pieejami moderni SPA kompleksi, kuros iespējams izbaudīt termālo ūdeņi iedarbību. Par termāliem ūdeņiem tiek saukti dabas pazemes ūdeņi, ja tie, iznākdami virs zemes, sasniedz 30 grādu temperatūru pēc Celsija.
Termālie ūdeņi ir ieteicami pie locītavu saslimšanām, neiroloģijas, asinsrites traucējumiem, bronhu iekaisumiem, noguruma, bezmiega, imunitātes pazemināšanās. Ārstēšanās šeit ir īsts gandarījums un bauda gan miesai, gan garam: var peldēt termālajos baseinos, baudīt dažāda veida pirtis, ūdens masāžas, dažādas izklaides ūdenī (kino zāle, trubas šļūkšanai, džakuzi vannas, atklātie baseini u.c.).
Apmēram 5 miljoni litru termālo ūdeņu, kas bagātināti ar dabisko rodonu, ir apmēram 42*C silti, tiek ņemti no 17 pazemes avotiem un katru dienu tiek tērēti viesu labsajūtai un veselībai. Termālie ūdeņi attīra ādu, tonizē organismu, nomierina nervu sistēmu, stimulē vielmaiņu.
Peldēties termālajos baseinos parasti drīkst bez ārsta norādījumiem, tomēr jāņem vērā, ka, neskatoties uz to labvēlīgo ietekmi uz organismu, termālajos baseinos nedrīkst uzturēties pārāk ilgi.
Bad Hofgasteinā termālo ūdeņu komplekss ALPEN THERME.
Bad Gasteinā – FELSENTHERME - www.felsentherme.com
Abi šie atpūtas centri atvērti visu gadu. Tajos var relaksēties gan pēc nopietniem kalnu pārgājieniem, gan skaistas slēpošanas dienas. Apmeklējot termālo ūdeņu kompleksus, neaizmirstiet līdzi ņemt bērnus, visiem patiks!


RODONA ALAS
Pirms 50 gadiem Gašteinā Radhausberga kalna raktuvēs neatrada metālu, taču atklāja daudz ko vērtīgāku: ārstniecisko ietekmi. Rodona alas ir unikāla, Eiropā vienīgā dabas radīta dziednīca, kur uzlabot veselību un izārstēt dažādas slimības brauc cilvēki no visas pasaules.
Dziedinošo klimatu veido tīrais kalnu gaiss, gaisā esošais radons, augstais gaisa mitrums: 37* – 41.5* C temperatūrā 70 – 100 % mitruma. Nokļūstot tur, arī Jūs pēc īsa brīža sajutīsiet labvēlīgu iespaidu uz ķermeni, prātu un garu. Tvaika galerijas atrodas 2,5 km kalna iekšienē, tur var nokļūt ar īpašu vilcienu. Šeit ārstē poliartrītu, locītavu kaites (artrītu, osteohondrozi), hroniskas sāpes, sportā un nelaimes gadījumos gūto traumu sekas un elpošanas ceļu slimības – bronhiālo astmu, hronisku bronhītu un alerģiskas reakcijas, piem., „siena drudzi“. Doties mazā piedzīvojumā kalna iekšienē varat arī, lai vienkārši atpūstos un atgūtu spēkus. Unikāla kombinācija – augstu mitrumu saturošs gaiss, siltums un radona gāze – tas ir Bad Gasteinas radona alu īpašais spēks! Uzturoties radona alās, tiek aktivizēts cilvēka organisma dabiskais spēks – gan cīņai ar hroniskām kaitēm, gan imūnsistēmas stiprināšanai.
Pirms došanās alās, jūs noteikti konsultēs ārsts.


TENISS
Gasteinas ieleja ir iecienīta tenisa spēles cienītāju atpūtas un sacensību vieta, šeit ir pieejami 30 brīvdabas korti, kurus iekļauj Hohe Tauern National Park kalnu smailes. Skaistās dabas ainavas, tīrais, svaigais kalnu gaiss, spēle uz dabiska seguma sniedz katram spēlētājam īpašas izjūtas un gandarījumu. Sliktos laika apstākļos un ziemā ir pieejami 6 tenisa korti telpās, kā arī 1 skvoša laukums. Tas arī ir katra spēlētāja ieguvums neatkarīgi no tā, vai mačā uzvarēts vai zaudēts.


GOLFS
Bad Gasteinas golfa klubs atrodas 2 km attālumā no centra. Tas ir viens no senākajiem klasiskā golfa klubiem Austrijā. 18 bedrīšu golfa laukumi iekārtoti ļoti skaistā vietā un harmoniski iekļaujas ainavā, to iekļauj gadsimtus veci koki, mazi kalnu avotiņi un zaļie pauguri.
Golfa klubs piedāvā Golfa skolu, kurā gaidīts ikviens: gan iesācēji, gan pieredzējuši golferi. Šeit iespējams apgūt pirmās iemaņas golfa spēlē, uzlabot savas jau esošās zināšanas un prasmes. Golfa klubs atvērts no maija līdz novembrim.


PARAGLAIDINGS
Asāku izjūtu cienītājiem Gasteinā tiek piedāvāts lidojums (planējums) ar izpletni – paraglaidings. Kopā ar instruktoru ir iespējams pacelties līdz pat 1400 m augstumam. Šis brauciens ikvienam sagādās prieku un ļaus izbaudīt putna lidojuma burvību. Viss, kas nepieciešams: ir atrast drosmi un spert pāris pirmos soļus, un sajust, ko nozīmē pilnīga brīvība. Tas ir to vērts - skatam paveras kalni un ieleja visā savā krāšņumā!
Pēc uzbraukšanas ar pacēlāju līdz starta vietai (tā atkarīga no laika apstākļiem), seko īsa instruktāža, skaidrojums un tad piedzīvojums var sākties!
Lai lidotu, vecuma un svara ierobežojumi ir minimāli - vecums: no 5 līdz 91g.v., svars: no 20 līdz 120 kg. Pēc nolaišanās katrs drosminieks var saņemt fotogrāfijas no sava lidojuma un sertifikātu.


• RAFTINGS
Neaizmirstamas izjūtas sagādā laivu brauciens – raftings, instruktora pavadībā pa krāčaino kalnu upi Zalcu 7 km garumā, posmā no Taxenbahas līdz Švarczahai. Tiek piedāvāti dažādu grūtības pakāpju nobraucieni: gan ģimenēm ar bērniem, gan pieredzējušiem laivotājiem. Viss ceļā nepieciešamais ekipējums (ķivere, hidrotērps, zābaki u.c.) tiek piedāvāts uz vietas un ir iekļauts cenā. Līdzi jāņem tikai savs peldkostīms un dvielis. Pirms brauciena notiek īsa instruktāža.
Raftinga centra speciālistu zināšanas, prasmes, profesionalitāte garantē augstu drošības standartu. Katrs laivotājs saņem sertifikātu par veikto nobraucienu. Raftingā var piedalīties bērni no 8-18 gadu vecumam kopā ar vecākiem, pieaugušie -visi, kuriem patīk ūdensatrakcijas un sportiskas izklaides. Tiek piedāvāta arī īpaša programma bērniem, kur viņi var iejusties pirātu lomā un atrast kādu Zalcas upes dārgumu. Jautrība garantēta!


• SPININGOŠANA
Dodoties uz Gasteinas ieleju neaizmirstiet līdzi paņemt spiningu vai makšķeri! Gasteinas ielejas dzidrajos ūdeņos Jūs sastapsiet visdažādākā izmēra foreles. Jums noderēs gan mušiņmakšķere, gan vizuļi. Gasteinas ieleja ir viena no ar zivīm bagātākajiem reģioniem Austrijā. Licencē piedāvātais zivju sortiments ir plašs, tomēr makšķernieka lepnums ir foreles un laši. Kāpēc gan vakara maltītē necelt galdā savu lielo lomu?!

 
[Sākums] [Haus Bergner apartamenti] [Ziemas aktivitātes] [Vasaras aktivitātes] [Cenas, rezervācija un noteikumi] [Reģions un pilsēta] [Atpūta/relaksācija/veselības uzlabošana] [Laika apstākļi] [Noderīgas saites] [Karte] [Kontakti] [Galerijas] [Motociklistiem] [Aktualitātes]
Gusts Linkevičs, Linkevics, zīmēšana, animācijaGusts studio